Twitter, sosyal medyada bağımlılık yaratan bir network haline geldi. Twitter’da dünya çapında 100 milyondan fazla aktif kullanıcı var ve bu kullanıcılar bir haftalık zaman diliminde 1 milyardan fazla tweet gönderiyorlar. Bu büyük pazardan pay kapmak isteyen hacker’lar ise yine iş başında!

Twitter’da son zamanlarda sıkça rastladığımız bir tuzak tüm Twitter kullanıcılarını tehdit ediyor. Tanımadığınız kişilerden gelen DM’lerde “I saw a real bad blog about you, you seen this? Click here!” gibi ifadeler yer alıyor ve mesaj içerisindeki bağlantıya tıklamadan önce oldukça dikkatli olmanız gerekiyor.

twitter-dm

İlk bakışta size yardımcı olmak istiyormuş gibi görünen bu DM’nin uzantısına tıkladığınızda aşağıdaki gibi gayet aşina olduğunuz bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

twittelr

Normal bir Twitter login ekranı gibi görünen bu sayfaya dikkatli bakmadan kullanıcı adı ve şifrenizi girerseniz Twitter hesabınızı kendi ellerinizle kötü niyetli ellere vermiş olursunuz. Neden mi? Şu sayfanın url’ine bir de dikkatlice bakalım.

twittelr-zoom

Gördüğünüz gibi aslında farkında olmadan twitter.com yerine twittelr.com url’ine yönlendiniz ve eğer bu önemli ayrıntıya dikkat etmeden kullanıcı adı ve şifrenizi girerseniz, bilgilerinizin güvenli ellerde olmayacağı kesin!

Siz siz olun, sosyal medyada her zaman dikkatli olun.